Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Серед причин смертності та інвалідності серцево-судинні захворювання посідають 1-ше місце.

Один із сорока дорослих українців страждає на серцеву аритмію. За чверть століття її поширення в Україні зросло у 6 разів.

Аритмія — порушення серцевого ритму — небезпечна хвороба серця, яка може призвести до серйозних порушень здоров’я і навіть стати загрозою для життя. Можливі ускладнення і прояв супутніх загроз для здоров’я залежать від виду аритмії. Основними формами аритмії є :

  • Синусова тахікардія (прискорене серцебиття);
  • Синусова брадикардія (рідкісний серцебиття);
  • Екстрасистолія ( «завмирання» серця);
  • Миготлива аритмія ( «нерегулярна» робота серця);
  • Пароксизмальнатахікардія (аритмія з нападами серцебиття).

На наслідки впливають також:

  • Тривалість захворювання;
  • Тяжкість порушень серцевого ритму;
  • Вік хворого;

Супутні патології. Чого боятися при аритмії? Окрім ряду неприємних симптомів, слід боятися серйозних патології, про які можуть свідчити порушення ритму. Спрогнозувати наслідки аритмій однозначно не вийде. Негативні зміни ритму, не пов’язані з органічними патологіями серцевого м’яза, здоров’ю та життю загроз не несуть. Але є і життєвонебезпечні аритмії. Миготлива, наприклад, здатна спровокувати серйозну недостатність серця і ішемічний інсульт. А найважчою формою аритмії прийнято вважати фібриляцію шлуночків. Вона вимагає негайної реанімації, оскільки може привести до летального результату. Іноді аритмії провокують прояв блокад серця. Вони, в свою чергу, викликають: недостатність серця, мозкову ішемію, стенокардію і навіть зупинку серця.

Дефіцит життєво необхідних речовин і кисню може викликати застій крові, право- і лівошлуночкова недостатність серця. Особливу увагу необхідно приділяти вагітним. Збої серцевого ритму в цьому випадку здатні викликати негативні наслідки не тільки для здоров’я майбутньої мами, але і для плода. «Неправильні» скорочення серця негативно впливають на кровопостачання матки, викликаючи дефіцит життєво необхідних речовин і кисню. Багато порушень серця пацієнт може не відчувати, тому дуже важливим є своєчасний огляд пацієнта у лікаря. Окрім прямого звертання до кардіолога, важливим є своєчасна кардіограма, своєчасні звернення до дільничних, сімейних лікарів. Тому потрібно не гаяти з виявленням недуги, що стала причиною і лікуватися.

Бережіть себе і Ваших рідних!