Мішок АМБУ— це ручний апарат для штучної вентиляції легенів, що застосовується до пацієнтів з порушенням дихання. Основне призначення мішка Амбу – дати можливість пацієнту дихати до моменту підключення електричного апарату штучної вентиляції легенів. Він забезпечує штучну вентиляцію легенів, має простий алгоритмом і нескладної технікою у використанні. ️Основне застосування мішка Амбу – ситуації, пов’язані з порушенням дихальних функцій:
- для пацієнтів, які не можуть самостійно дихати;
- у перинатології – для того, щоб реанімувати новонароджених;
- під час клінічної смерті або операції до моменту підключення до електричного апарату ШВЛ.
️Складається з самонадувной балона і прикріпленою до нього маски.
️Основна перевага – це те, що в порівнянні з штучним диханням рот в рот, він є більш гігієнічним, простим і ефективним (за рахунок відсутності в повітрі, що попадає в легені пацієнта, вуглекислого газу, часток слини і можливих шкідливих мікроорганізмів, в т.ч. запобігає передачі вірусу SARS-CoV-2 і виникненню коронавірусної інфекції).
️Також, з переваг- автономна експлуатація без необхідності підключення до мережі.
️Штучна вентиляція легенів мішок Амбу проходить наступним чином:
- маску притискають до обличчя потерпілого великим і вказівним пальцями;
- середнім і безіменним натискають на кути нижньої щелепи, закидаючи йому голову;
- плавними, здавлюють і швидкими рухами пальців вільної руки стискають повітряний резервуар;
- повітря надходить у легені безпосередньо через маску, видих проводиться в навколишнє середовище.
️Принцип дії мішка Амбу: При всій своїй простоті, пристосування досить ефективно і надійно. Реанімаційний мішок Амбу, використання відбувається за принципом ручного стискання балона, з якого виходить повітря. Той прямує безпосередньо в дихальні шляхи, а маска, через яку проходить кисень, накладається на обличчя пацієнта.
️Мішок дихальний реанімаційний Амбу дозволяє насичувати легені тільки за умови прохідності дихальних шляхів, відсутність перешкод у вигляді блювотних мас і чужорідних тіл, залягання мови в гортані та інших причин обструкції.
️Він входить до складу реанімаційних карет швидкої допомоги, а також застосовується в відділеннях інтенсивної терапії та анестезіології.