Медична симуляція є невід’ємною частиною сучасної підготовки лікарів, і її роль з кожним роком лише зростає. 5-та конференція з міжнародною формою участі: «Медична симуляція – погляд у майбутнє» зібрала понад 300 учасників із різних країн, підтвердивши актуальність симуляційної медицини у світовій медичній освіті.
Масштаб конференції У конференції взяли участь представники медичних і наукових спільнот з Іспанії, Англії, Узбекистану, Греції, Литви та Німеччини, а також науковці з різних регіонів України: Івано-Франківськ, Харків, Житомир, Київ, Вінниця, Одеса, Львів, Хмельницький, Черкаси, Дніпро, Рівне.
Формат заходу був насиченим та різноманітним:
- 20% – усні доповіді, присвячені новітнім методикам симуляційного навчання;
- 20% – стендові доповіді, що демонстрували результати досліджень і практичні кейси;
- 60% – слухачі, серед яких були викладачі, лікарі, студенти та представники медичних симуляційних центрів.
Ключові теми конференції Основні доповіді були присвячені наступним темам:
- Організація роботи та виклики у центрах симуляційної медицини. Досвід впровадження об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту;
- Сучасні можливості проведення симуляційних занять
в умовах обмеженого ресурсу; - Робота симуляційного центру як можливість навчання очима здобувачів. Проведення практичної частини навчання в симуляційному центрі;
- Симуляційна медицина та сценарій-орієнтоване навчання з невідкладної допомоги, проект Еразмус+ СВНЕ SimS
Конференція вкотре підтвердила, що медична симуляція – це не просто майбутнє, а сучасна необхідність.






